Mój kandydat,,,
Głosujcie świadomie... to może odmienić losy Ojczyzny !
To mój kandydat...
https://www.youtube.com/watch?v=Dw7ssRGTA-E#t=122
03-16-2015, 15:38
Cytuj Cytuj
Można gdzieś znaleźć jego pisany program? bo szczerze mówiąc wystąpienia chwilowo nie mam ochoty oglądać.

"Nikt nie jest niewinny, istnieją jedynie różne poziomy winy"

"Śmierć jest bardziej uniwersalna niż życie. Każdy umiera choć nie każdy żyje."
A. Sachs
03-17-2015, 01:24
Cytuj Cytuj
http://narodowcy2014.pl/wp-content/uploa....05.03.pdf
03-17-2015, 19:37
Cytuj Cytuj
1. co do ZUS zgoda chociaż co do tego dynamizowania eksportu za bardzo ogólnikowe.
2. czyli składki dobrowolne ale i tak się należy? Bo jest zapis, że niezależnie od zarobków np. 0
3. pomysł kwoty wolnej od podatku zależnej od dzieci średnio mi się uśmiecha ponieważ wiemy kto ma ich najwięcej a powinno iść się raczej na jakość a nie ilość.
4. raczej podatki dochodowe powinno się wywalić inaczej przy podatku obrotowym do PL przyleci przemysł i usługi zaawansowane a przemysł wysokich kosztów się wyniesie. BTW to przemysł wysokich kosztów zatrudnia najwięcej ludzi i kółko się zamyka bo od nas uciekną.
5. pełna zgoda.
6. zgoda.
7. uprościć procedury dla strzelnic i same się pojawią, mam tylko nadzieje, że zwiększanie liczebności nie będzie przez pobór.
8. pakiet wywalić zgoda.
9. hmmmm nacjonalizacja to zło a pomysł by zastawiać pod hipotekę i oddać zachodnim bankom w ten sposób kłóci się z resztą tego punktu.
10. nie trzeba nowych paktów słaby sąsiad to dobry sąsiad więc oni niech sobie siedzą w traktatach a my sobie wypowiemy bez ich pomocy ;p
11. ten punkt ze zwalczaniem obcych środków nie skomentuje bo się nie znam na tyle dobrze.
12. j/w
13. pełna zgoda.
14. brak konkretów a od siebie dodam, że w tradycji mieliśmy już demokrację która doprowadziła do rozbiorów w przeciwieństwie do monarchii w czasach rozkwitu.
15. uwolnić rynek się tym zajmie.

przeczytałem całość a tu dałem moje spostrzeżenia mam nadzieje, że nic nie pominąłem i numerki się nie rozjechały.

A. Sachs
03-18-2015, 22:01
Cytuj Cytuj
Nacjonalizacja to ZUO... ? Więc, co proponujesz w zamian ? Zrobienie z Polski placu zabaw dla zachodnich korporacji ? Kredyt oparty o hipotekę niekoniecznie musi być brany w nowym systemie w zagranicznych bankach...

Odnośnie paktów... Jeżeli spojrzysz na geopolitykę i przetasowanie sił w przeciągu ostatnich 10 lat to zrozumiesz, że nie stworzymy swojej potęgi w oparciu o własny potencjał... Potrzebujemy tutaj sojuszników i niekoniecznie mówię tutaj o Polsce Jagielońskiej, ale np. takie Węgry mogłyby być świetnym partnerem, dla Polski w szczególności teraz, gdy Orban sympatyzuje z RN.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-22-2015 10:33 przez Duch.)
03-22-2015, 10:28
Cytuj Cytuj
Węgry nie są naszym sąsiadem. Lepiej dla nas gdy obok mamy słabe Niemcy od silnych Niemiec. Pakt fiskalny można wypowiedzieć ale w jego miejsce nie potrzeba innego niech się UE dusi przez ten pakt kiedy my się będziemy rozwijać.
--------------------------------------
A ile masz w Polsce w pełni Polskich banków z kredytem hipotecznym? Ludzie będą brać najkorzystniejszy i nie będzie ich obchodzić narodowość banku który go udziela. Nacjonalizacja to kradzież dokonywana przez państwo a kradzież zawsze jest zła. Nacjonalizacją zajmował się ZSRR na szeroką skalę. Zamiast nacjonalizacji można wprowadzić kolejny okres przejściowy ale jak ktoś kupił to bardzo mi przykro ale to już jest jego.

A. Sachs
03-22-2015, 16:05
Cytuj Cytuj
Przypominam ze nie demokracja sama w sobie przyczyniala sie do rozbiorow ale nieszczesne sejmiki na ktorych grasowalo "Liberum Veto", dopiero z czasem mozna bylo zaobserwowac tzw. sejmiki skonfederowane w ktorych poslowie tworzyli koalicje w celu zapobieganiu zrywania obrad. Trzeba nadmienic, ze wiekszosc sejmikow zostala zerwana przez Rusinow i Litwinow co mowi samo za siebie.

[Obrazek: 1464112828.png]
03-22-2015, 21:34
Cytuj Cytuj
Demokracja(w sumie to mamy republikę teraz) mogłaby działać gdyby głosowali ci co się znają a tak to mamy co mamy. Ludzi nie obchodzi co się dzieje a idą głosować bo tak wypada. Zobaczcie aferę taśmową w zdrowej demokracji PO powinno mieć 2% poparcia a ma 30-40 '-.-
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-23-2015 10:17 przez Sochacz.)

A. Sachs
03-23-2015, 10:16
Cytuj Cytuj
Nie wierze zeby te liczby byly realne, jak na moje wybory sa falszowane. Niestety takie scierwa siedza przy korycie, mozgi wyprane za czasow PRL przez komuchow. Wstyd i hanba, TO nadaje sie tylko na szafot!

[Obrazek: 1464112828.png]
03-23-2015, 12:32
Cytuj Cytuj
Ja też nie wierzę ale jest jakaś granica gdzie można oszukiwać oszustwo na poziomie 20000% nie przejdzie bo ludzie zauważą, że coś jest nie tak.

A. Sachs
03-23-2015, 14:40
Cytuj Cytuj
Słuchaj Socha, z całym szacunkiem dla Ciebie, ale nie chcę walczyć z Twoimi przeświadczeniami odnośnie nacjonalizacji, bo mam wrażenie, że nie za bardzo zrozumiałeś samej idei nacjonalizacji... ona nie ma na celu zagarnięcia kapitału z rąk prywatnych, tylko jego ratowanie na rzecz narodu... To już kwestia raczej moralna, czy zgadzamy się na to by Pan A zarabiał krocie na danej inwestycji, bo kupił za grosze daną inwestycję od Pana B... Jak na moje jest, to nieuczciwe jeżeli celem przetargu było dobro, które należy od pokoleń do narodu... Jest jednak różnica między postawieniem nowej fabryki perfum, a zbudowaniem kopalni, która polega na tym, że ta druga potrzebuje do istnienia surowców z których czerpie swój kapitał.
Co do republiki... RLY k**** ? Co to za republika, której prawo jest oparte na sprawiedliwości społecznej... jakoś nie przypominam sobie, aby Jaruzelski stanął przed sądem...
Co do sfałszowanych wyborów, ludzie to bydło, póki istnieją media, które sławią jedną prawdę dopóty nie przejrzą na oczy... Tylko Masa jest w stanie obalić system.
P.S: co do Węgier... kiedy powiedziałem, że to Nasz sąsiad... ??????
P.S2: Pogadamy przy wódce :)
03-25-2015, 22:22
Cytuj Cytuj
Jak będzie wolna licytacja(najlepiej po wydłużonym okresie ochronnym) to nikt nie kupi za grosze ponieważ inny inwestor też będzie chciał kupić za grosze :)

Kopalnie mają podatek od kopalin i nie wszędzie jest surowiec to już kwestia inwestora co będzie na tej ziemi budował. Ale czy wyobrażasz sobie, że taka biedronka nie kupuje terenu tylko jest zmuszona wynająć teren?

Republika skorumpowana tak samo jak Rzymska w czasie upadku(BTW Rzeczpospolita tłumaczy się jako republika).

Do siłowego obalenia nie dojdzie ponieważ od 1 klasy szkoły podstawowej wmawia się, że to jedyny słuszny ustrój a kto się nie zgadza jest be.

O paktach pisałem w kontekście sąsiadów a dałeś przykład Węgier więc się do tego odniosłem. Osobiście wole gdy za Zachodnią granicą mamy słabe Niemcy ponieważ skąd pewność, że nagle silne Niemcy nie zechcą nas kontrolować(bardziej niż to jest obecnie) albo nie staną się wrogie? Właśnie dlatego w Polskim interesie są słabe Niemcy a najlepiej słabe Niemcy graniczące z silną Francją :)

A przy wódce bardzo chętnie chociaż forum w takim offtopie też fajnie można się poglądami wymienić.

A. Sachs
03-26-2015, 00:11
Cytuj Cytuj
Chińska Republika Ludowa z nawy jest socjalistyczna, a daleko jej do socjalizmu...
Różnica między Nami polega na tym, że ja uważam, że kapitał ma/powinien mieć narodowość, a Ty uważasz, że nie ma. Przypominam jedynie, że historia już raz Nas nauczyła, że "wolny" rynek nie jest lekiem na wszystko, mówię tutaj chociażby o okresie transformacji... I reform Balcerowicza. Myślałem podobnie jak Ty, ale przestałem być taki naiwny... Państwo musi mieć kontrolę nad sektorami w których Dobro Narodowe mogłoby być zagrożone i w których mogłoby dojść do monopolu wrogiego (podkreślam wrogiego) kapitału... Oczywiście w założeniu, kiedy dysponowalibyśmy elitami na miarę okresu międzywojennego...
03-26-2015, 16:54
Cytuj Cytuj
Jeśli będzie prawo które nie będzie ograniczać konkurencji to o taki monopol bardzo trudno. Dam przykład na podstawie szyfrowania. Każdy klucz można złamać nie ważne jak długi ale trwa to na tyle długo, że przestaje to być opłacalne. Nawet przeciwnikowi się kiedyś pieniądze kończą a zwłaszcza jak rynek jest jak hydra. BTW wyobrażasz sobie jak teraz np Rosja przejmuje wszystkie hipermarkety w Polsce i postanawia je zamknąć aby nas zagłodzić?

A. Sachs
03-26-2015, 21:34
Cytuj Cytuj
Nie. Wyobrażam sobie natomiast działania prowadzące do całkowitej dekarbonizacji gospodarki, która swoją energetykę opiera na węglu... Sorry, ale argument z biedronką jest słaby, bo to nie jest sektor w którym interes narodowy mógłby zostać zagrożony. Zresztą to nie jest XVIII wieczna Anglia w której kapitał osiągał nieporównywalnie mniejsze liczby niż, te które są osiągane dzisiaj... np. Kapitał General Electric jest 7x większy od PKB Polski... Świat nie wygląda już tak jak za czasów Smitha... A kierowanie się jedynie pieniędzmi w gospodarce i zyskiem jest wypaczeniem, takim samym jak komunizm. Podsumowując jestem jak najbardziej za wolnym rynkiem i defiskalizacją gospodarki, ale uważam, że sektory, które opierają się na surowcach naturalnych państw powinny należeć do tych państw, a nie do obcego kapitału wspieranego przez ich rządy.
03-27-2015, 08:43
Cytuj Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości